Cílem soutěžních kvízů je informovat o bezpečném užívání informačních technologií jednu z nejzranitelnějších skupin obyvatel pohybující se na internetu, tedy děti a mládež. Odměnou za úspěšné splnění kvízu jsou hodnotné ceny v podobě x-boxů, tabletů či fitness náramků. Hlavními partnery soutěžního kvízu jsou společnosti Microsoft a GORDIC.

„Soutěžní kvíz se zabývá velmi aktuálním tématem, se kterým se děti a mládež setkávají dennodenně, protože internet a chytrá zařízení se stala nedílnou součástí jejich životů. S tím také velmi úzce souvisí zvyšující se kriminalita právě v internetovém prostředí. Jsem přesvědčen o tom, že prevence v oblasti internetové bezpečnosti je naprosto nezbytná. Navíc tato soutěž přináší nejen potřebné poučení, ale také hodnotné ceny pro nejúspěšnější řešitele,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Hřiště u základních škol využívají některé školy i pro různé akce.
Některé karlovarské školy se řádně nestarají o svá hřiště. Město má výhrady

Před vyplněním soutěžního on-line kvízu, si žáci a studenti mohou prostudovat e-learningové lekce a krátké videospoty na téma bezpečné chování na internetu při používání IT technologií. Ti zvídavější si mohou zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti.

Karlovarský kraj vyhlásil i soutěž škol. Základní a střední škola s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů soutěžního kvízu získá dárkovou poukázku výši 15 tisíc korun na nákup vybavení či pomůcek souvisejících se zajištěním nebo zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu.

Po ukončení soutěže proběhne losování vítězů a krajské finálové kolo soutěžního Kvízu PLUS, jehož vítěz bude reprezentovat Karlovarský kraj v celostátním finále.