Po komunálních volbách se nové vedení obce v čele se starostkou Monikou Hrádkovou obrátilo na hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou s prosbou o pomoc při řešení situace, kterou zapříčinil problém s nedostavěným aquaparkem. „Zástupci Bublavy mi vysvětlili, že občany trápí nedostavěný vodovod a kanalizace, obec nemůže kvůli zadlužení čerpat dotace na další aktivity. Přislíbila jsem jim, že to projednám s ministryní financí. Výsledkem je, že byla Bublavě schválena bezúročná půjčka ve výši neuhrazeného dluhu, který tak obec může splatit finančnímu úřadu,“ uvedla hejtmanka.

Po letech tedy opět mohou v obci začít pracovat na rozvoji. „Jsem ráda, že se to ve spolupráci s obcí povedlo, a chtěla bych za rychlé řešení ministryni poděkovat. Dále jsem oslovila také Svaz měst a obcí, aby vypsal veřejnou sbírku, za pomoci které by Bublava mohla bezúročnou půjčku splatit co nejdříve,“ dodala hejtmanka. Vedení Bublavy už potvrdilo připsání peněz od Ministerstva financí na obecní účet.

Bublava splácela dluh ve výši téměř 31 milionů korun, veškeré její příjmy šly přímo finančnímu úřadu. Nyní se s ministerstvem dohodla na takovém splátkovém kalendáři, který umožní postupně uskutečňovat nejpotřebnější investiční akce.