Slavnosti v Kyselce, které nesly oficiální název Kysibelský velejuch, přilákaly davy lidí. V kočáře na ně alegoricky dorazil i sám Heinrich Mattoni, kterého uvítali slavnostními salvami.

„U příležitosti kyselského zahájení sezony jsme nechali vyrobit limitovanou edici lázeňských hrníčků. Ty nesou podobiznu původního majitele minerální vody a zakladatele lázní Kyselka Heinricha von Mattoniho," uvedl viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky Martin Kadrman. „Kdo jiný by tak měl získat první vyrobený kus této edice než sama starostka obce Petra Hoffmannová?" doplnil Kadrman.

Na programu zahájení bylo kromě hudebního doprovodu a krátkého vystoupení Sboru loketských ostrostřelců i požehnání Ottovu prameni. Prameni požehnal farář Vladimír Müller ze Staré Role společně s Heinrichem Mattonim a starostkou obce.

Celému zahájení sezony nakonec přálo i počasí, které bylo sice pochmurné, ale nikoliv deštivé.

Množství návštěvníků celé akce pak překvapilo nejen organizátory, ale také samotnou starostku, která neskrývala své potěšení.
„Jsem opravdu moc ráda, že jste se zde sešli v takovémto počtu. Je to milé překvapení, vidět, že zájem o lázně neuvadá," dodala starostka obce Petra Hoffmannová.