I letos se návštěvníci a obyvatelé největšího západočeského lázeňského města mohou těšit na historickou družinu Karla IV., která tradičně projde celým městem, staročeský jarmark ve Smetanových sadech, Food festival, koncerty, divadelní představení, výstavy a spousty zábavy na různých místech města.

„Přemýšlíme o tom, že přesuneme tradiční koncert Karlovarského symfonického orchestru, který se konal v hotelu Ambassador, pod širé nebe, aby si jej vychutnali všichni. Určitě zůstane Slavnostní večer města s předáváním ceny města a udílením čestného občanství,“ uvedla Andrea Pffefer Ferklová, primátorka města Karlovy Vary, s tím, že součástí Zahájení lázeňské sezony určitě nebudou pískové sochy, které se objevovaly v minulých letech na různých místech v centru města.

Termín zahájení lázeňské sezony je stanoven na víkend od 3. do 5. května.

Víkendové lyžování ve Skicentru Bublava - Stříbrná.
Oteplení skiareály neohrozí

„Konkrétní program je v přípravě. Máme samozřejmě pevně stanovené základní body, ale o interpretech a detailech ještě jednáme a doplňujeme. Navíc máme před sebou jednání s podnikateli o možné spolupráci a samozřejmě i finanční podpoře jedné z největších akcí, která se každoročně ve městě koná,“ doplnila Helena Kyselá, mluvčí karlovarského magistrátu.

Vedle Zahájení lázeňské sezony jsou v kalendáři kulturních a sportovních akcí pro letošní rok všechny tradiční akce, na které je karlovarská veřejnost zvyklá. Z programu jmenujme tradiční Ples sportovců, Velikonoční trhy na třídě T. G. Masaryka, Pálení čarodějnic na Sokolském vrchu, sedmý ročník Mattoni půlmaratonu, Karlovarský karneval včetně romantické plavby po říčce Teplé, čtyřiapadesátý ročník mezinárodního filmového festivalu, City Triathlon, Létofest ve volnočasovém areálu Rolava, čtyřiadvacátý Karlovarský folklorní festival, šestatřicátý Mezinárodní jazzový festival, Tourfilm anebo už čtyřiapadesátou Mezinárodní pěveckou soutěž Antonína Dvořáka.

Ilustrační foto
Po opravě je přes sto kilometrů silnic v regionu a také 15 mostů

„Asi největší změnu chystáme na Vánoční trhy. Na těch budeme pracovat celý rok a hodláme je zcela změnit. Konkrétní věci ale zatím prozrazovat nechceme a nebudeme. Chceme ale vymyslet a zrealizovat Vánoční trhy krásné, lákavé a chceme, aby si je lidé užili a nemuseli jezdit do jiných měst,“ dodala primátorka města Karlovy Vary.