Celkem z devíti uchazečů vybíral Karlovarský kraj nového ředitele Základní umělecké školy Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Nakonec zvolil Ingrid Heinicovou Válkovou, která do školy nastoupí od 1. února.

„Vybírali jsme opravdu pečlivě, protože bylo potřeba najít někoho, kdo bude školu spravovat svědomitě a ku prospěchu,“ sdělil Vratislav Emler, radní pro oblast školství. „Myslím, že námi zvolená ředitelka byla opravdu nejlepší,“ dodal.

Ředitelka je do školy najatá na dobu určitou. „Smlouva bude platná do 31. července 2012. Samozřejmě nejprve musí ředitelka zvládnout zkušební dobu,“ doplnil krajský radní.

Právě v této škole se stále řeší situace kolem trhlin v hospodaření školy. „Kontrola České školní inspekce prokázala v mnoha věcech pochybení. Myslíme například nesouhlasící počty žáků, pochybné rozdělování odměn, neoprávněné přijetí dotací a mnoho dalších věcí,“ doplnil Vratislav Emler. Celou situací se nyní zabývá policie, protože kraj podal trestní oznámení na neznámého pachatele. „Nikdo mě o ničem konkrétně neinformoval a od své rezignace nemám žádné zprávy. Navíc nechápu, že jestli se ztratily peníze, tak proč tam kraj další dává,“ uvedl Václav Richter, bývalý ředitel školy.