Počasí si s námi pěkně zahrálo. Zatímco minulý týden jsme ráno chodili v letní bundě či mikině při ranních teplotách kolem 14°C, v pondělí ráno ukázal teploměr jeden či dva stupně pod nulou.

Podívejte se na ranní mrazík v Plzni, kde ráno klesla teplota na minus jeden stupeň Celsia.

Zdroj: Deník/Pavla Bočková

„Během neděle se citelně ochladilo, na hřebenech Krušných hor a Krkonoš sněžilo, sníh ale rychle tál. Dnešní ráno je chladné, s možností přízemních mrazíků hlavně na jihu a západě Čech. Přízemní mrazíky čekáme ještě v úterý a ve středu ráno, varuje před nimi výstraha,“ uvedl ČHMÚ na svém účtu na sociální síti X.

Ranní mrazík zaskočil řidiče, chodce i cyklisty. „Kdybych věděla, že je taková zima, tepleji bych nás oblékla, řekla Deníku Kamila Redmerová,“ kterou jsme potkali na autobusové zastávce, když vezla děti do školy.

Na mnoha místech Tachovska klesly v pondělí nad ránem teploty k pěti stupňům pod nulou. Chodová Planá naměřila -5°C, čtenáři dále hlásí, že kolem Tisové byly ráno -4°C.

Chladné ráno bylo i v Karlovarském kraji. Na Sokolovsku ukazovaly venkovní teploměry až dva stupně pod nulou. „Škrabku do rukou a hurá na to,“ s úsměvem na rtech škrábala námrazu z okna na autě Radka Jarošová, která s největší opatrností vyrážela z Kynšperka nad Ohří do Lokte.