V sobotu ráno jsou všechny silnice v kraji sjízdné, je však třeba zvýšené opatrnosti. Vozovky jsou mokré po chemickém ošetření, na některých úsecích mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu nebo posypové soli. 

"Jezdili jsme už od včerejška od odpoledne a dá se říct, že to všude jde. Napadlo do pěti centimetrů, na horách trochu víc," řekl pro ČTK dispečer krajské správy a údržby silnic Josef Bulka. Postupně vyjely sypače na všechny úseky a na některých místech po půlnoci znovu.

V sobotu po poledni došlo na silnici ve směru od hraničního přechodu Svatý Kříž na Cheb k řetezové havárii šesti osobních aut, která se podle serveru dopravniinfo.cz obešla bez zranění.

Podle meteorologů bude chladné počasí pokračovat. V sobotu bude zataženo, ojediněle s občasným sněžením, zejména na jihu kraje. Během dne budou srážky ale ustávat. Nejvyšší denní teploty budou v rozmezí -3 až 0 °C, na horách -6 až -3 °C.

O něco tepleji by mělo být v neděli, kdy bude -1 až +2 °C, na horách -3 až 0 °C. Ojediněle, k večeru místy přijde občasné sněžení. Odpoledne v polohách pod 600 m pak déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle i mrznoucí.

Adventní nálada v lázeňském centru Karlových Varů v roce 2021.
Vánoční výzdobu i stromeček budou Vary na noc zhasínat. Advent ale chudší nebude