Umožní to totiž kamera, jež bude umístěna ve služebním vozidle, které bude jezdit po krajském městě. Tento systém využívá už například Praha. Jak ale vysvětluje mluvčí radnice Helena Kyselá, důvodem tohoto monitoringu není větší přínos do městské pokladny, ale především problémy s parkováním rezidentů, kteří poctivě za svá vyhrazená místa platí, přesto jim je někdo cizí obsadí.

„Vedení města chce pořídit monitorovací technologii CAM–CAR, kterou využijeme při kontrole a evidenci přestupků v oblasti parkování. Radní už nákup schválili, nyní ho musí ještě posvětit zastupitelé,“ poznamenala mluvčí Kyselá. Zastupitelstvo by o nové technologii mělo jednat už 8. listopadu. „O dodání technologie rozhodne výběrové řízení. Systém by mohl být teoreticky uveden do praxe už od příštího roku,“ dodala mluvčí magistrátu.

Čtvrteční dopravní kolaps v Karlových Varech.
Hotové peklo. Kvůli vykolejenému vlaku uvízli Karlovaráci v dopravní pasti

Daná technologie podle ní rozšíří funkčnost systému, který již v současné době využívá městská policie. „Umožní nejen kontrolu zaplacení parkovného, ale i generování dokumentace při podezření na přestupek v oblasti parkování. Systém čte registrační značky vozidel a ihned vyhodnocuje, zda je jeho provozovatel držitelem parkovací karty a zda řidič uhradil parkovné. Hlídky městské policie budou moci on-line v podstatě jedním kliknutím vytvořit záznam o přestupku a odeslat jej příslušnému oddělení magistrátu k dalšímu řešení,“ upřesnila s tím, že tím odpadne starost pochůzkujícím strážníkům kontrolovat zaplacené parkovné. Budou se tak moci soustředit na jinou činnost.

Než bude systém uveden do provozu, je potřeba samozřejmě vyměnit nebo patřičným modulem dovybavit ještě několik parkovacích automatů, aby na nich bylo možné při úhradě parkovného zadat registrační značku vozidla.