„Chtěli jsme vyzdvihnout výjimečné osobnosti, které jsou spjaty s historií a s životem našeho kraje, zasloužily se o jeho rozvoj a svými aktivitami vytvářely podobu kraje. Máme možnost jim takto poděkovat a vyjádřit úctu jejich konání,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Oceněné osobnosti:

Ing. Václav Šrámek
Válečný veterán, předseda Československé obce legionářské Jednota Karlovy Vary, člen předsednictva Českého svazu bojovníků za svobodu.
Neklan Střecha
Předseda karlovarské organizace Českého svazu bojovníků za svobodu, který dlouhá léta pracoval v okresní hygienické stanici a aktivně působil a působí v Československém červeném kříži.
Zdeněk Mandrholec
Politický vězeň (šest a půl roku vězení si odpracoval v uranových dolech na Jáchymovsku), nominován na Seniora roku 2017.
MUDr. Hana Hornátová
Řadu let působila jako ředitelka jáchymovských lázní a lékařka, je dlouhodobě aktivní propagaci lázeňské léčby a lázeňství našeho kraje.
Otakar Vaněk
Legenda sportu v Karlových Varech a v celém regionu, snad nejznámější „sporťák“ v celém kraji, v roce 1952 založil basketbalový oddíl Lokomotivy Karlovy Vary.
PaedDr. Karel Černík
Dlouholetý pedagog, učil na Integrované škole technické a ekonomické v Sokolově, kde se stal ředitelem, vedl odbor školství krajského úřadu, působil ve funkci starosty Sokolova i jako vedoucí odboru školství v Aši.
Pavla Andrejkivová
Vede agenturu domácí péče LADARA, která se zaměřuje na poskytování zdravotní péče lidem v jejich vlastním domácím prostředí, ale i na poskytování tísňové péče či osobní asistence.
Pavel Dragoun
Generální ředitel společnosti Eutit, působí ve společnosti přes 50 let a je to právě on, kdo se zasloužil o to, že se z regionálního závodu stala světová jednička ve výrobě odlitků z taveného čediče.
Mgr. Eva Hanyková
Karlovarská novinářka, spisovatelka, držitelka Ceny Města Karlovy Vary, vedla měsíčník Karlovarský lázeňský časopis, přispívala do mnoha časopisů.
Alois Ježek
Ředitel Mezinárodního pěveckého centra Antonína Dvořáka a organizátor Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, bývalý ředitel Městského kulturního střediska a Karlovarského symfonického orchestru.
Mgr. Zdeňka Čepeláková
Historička umění, dlouholetá kurátorka pobočky karlovarské Galerie umění, dlouholetá předsedkyně Spolku přátel města Ostrova.
Josef Váňa
Se svými úspěchy v dostizích a trenérskými výsledky je největší legendou českého dostihového sportu, osminásobný vítěz Velké pardubické, nezdolný optimista a v současnosti zastupitel Karlovarského kraje.
Lukáš Bauer
Běžec na lyžích, několikanásobný olympijský medailista, patří k ikonám české sportovní historie.
Mons. Ing. Josef Mixa
Římskokatolický kněz, původně působil v roce 1968 jako sekretář biskupa (později kardinála) Františka Tomáška.
gen. Mgr. Oldřich Tomášek
Bývalý policejní prezident a krajský policejní ředitel, policistou je od roku 1977, od té doby získával řadu zkušeností v řadových i vedoucích pozicích v rámci Policie ČR.
Pavel Nedvěd
Legendární fotbalista, český fotbalový reprezentant.
RNDr. Petr Rojík, Ph.D
Geolog Muzea Sokolov, dlouholetý popularizátor geologie, hornictví i historie těchto oborů
PhDr. Stanislav Burachovič
Historik, spisovatel, karlovarský patriot, svou práci spojil s Muzeem Karlovy Vary, autor a spoluautor více než 50 knih a publikací.
Karel Nejdl – in memoriam
Historik, balneolog, karlovarský patriot, který město propagoval všemi silami jak psaním článků, knih, tak přednáškami a pořádáním výstav.
RNDr. Jan Hloušek – in memoriam
Geolog, mineralog a historik v Jáchymově. Se svou odbornou prací se zapsal mezi světové kapacity v oboru.
Luděk Matějíček
Letecký nadšenec a historik. Je autorem válečného filmu nazvaného Válečné události Cheb 1945 a knih „Křídla nad Chebem a „Chebská křídla v souvislostech.
Mgr. Bohumil Řezáč
Aktivní propagátor zdravého pohybu, metodik tělesné výchovy, i přes vysoký věk je stále činný a věnuje se především popularizaci sportu u mladých lidí, zasloužil se o vydávání mnohých publikací s ilustracemi a popisem cvičení doma i v přírodě.
(pav)

Nové krematorium má nabídnout dvě obřadní síně.
Doupovské Hradiště chce krematorium