Přestože na veřejnosti platí až do 1. dubna omezený pohyb, v Krušnohoří se lyžuje a mnohdy bez roušek.

Božídarský starosta Jan Horník potvrdil, že konkrétně Klínovec je plný lidí. Vleky jsou přitom kvůli pandemii zastavené. „Na Klínovci se lidé shromažďují. Hledají možnost úniku do přírody a současné počasí je k tomu láká. Nejde jen o lyžaře, snowboardisty, ale i sáňkaře a lidi, kteří si vyrazili jen na procházku. Jinde než na Klínovci se tak neděje, protože jen tady jsou dobré sněhové podmínky,“ říká náčelník Horské služby v Krušných horách Miroslav Račko s tím, že jsou to desítky lidí.

„Vleky sice stojí, ale lidé si sjedou svah, dole na ně čeká auto, které je pak vyveze na vrchol,“ vysvětluje starosta Jan Horník. Náčelník Račko to potvrzuje. „Závora na cestě ke klínovecké rozhledně je nyní, když je lyžařský areál mimo provoz, zvednutá, a tak se sem lidé autem dostanou,“ konstatuje náčelník.

Podle něho lidé velké skupiny nedělají. Ukáznění ale nejsou. „Ti, co sem přijdou na procházku s dětmi, mají obličej chráněný. Aktivní sportovci roušky nemají. Nabádáme tedy občany, aby i při pohybu v přírodě dodržovali platná nařízení vlády, to je v těchto dnech velmi důležité, chráníme nejen sebe, ale i lidi kolem nás,“ upozorňuje náčelník Račko.

Starosta je z počínání zmíněných lidí rozladěný. „Opravdu vážně uvažujeme o tom, že zastavíme provoz webových kamer, abychom sem lidi příliš nelákali. Na druhou stranu ale díky nim mohou ti ukáznění vidět, jak je venku krásně,“ připouští Horník. Nevylučuje, že kvůli situaci na Klínovci se obrátí o pomoc na Policii ČR.

Ilustrační foto.
V kraji přibylo s koronavirem dalších 6 pacientů, celkem jich je 48