Hotovo bude před začátkem platnosti nového grafikonu na začátku letošního prosince. Zastávka vzniká v blízkosti víceúčelové haly KV Aréna.

„Leží na trati Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně. Nástupiště bude dlouhé 100 metrů, jeho výška nad temenem kolejnice bude 550 milimetrů,“ sdělila tisková mluvčí Správy železnic (SŽ) Nela Friebová.

Součástí nové zastávky bude přístřešek s lavičkou, vitrínou s informacemi pro cestující a koš na odpadky.

„Nová stanice bude prioritně sloužit návštěvníkům celého sportovního komplexu v Tuhnicích. Na místě se opraví železniční spodek a svršek, přeložky kabelizace a založení nástupní hrany. Dokončovací práce plánujeme během října a listopadu. První vlaky tam začnou zastavovat v polovině prosince, tedy od platnosti nového jízdního řádu,“ poznamenala tisková mluvčí.

Zastávka bude stát za halou pro míčové sporty. Od areálu KV Arény bude k zastávce protažen chodník, aby se cestující do areálu dostali co nejsnadněji. Důvodem výstavby zastávky je ulehčit silniční dopravě.

Františkovy Lázně
Varování před návštěvou lázní skončí trestním oznámením

Součástí stavby jsou i gabionové stěny. „Předpokládáme, že zpočátku bude zastávka v režimu 'na znamení'. Po vyhodnocení nástupu a výstupu je možné zastavování upravit na trvalé,“ upřesnil mluvčí SŽ Marek Illiáš. Do konce září platí na železniční trati mezi Karlovými Vary a Bečovem nad Teplou výluka.