Na programu má zastupitelstvo téměř devadesát bodů, mezi jinými také souhlas s ukončením činnosti a zrušením Karlovarského symfonického orchestru jako příspěvkové organizace a založení obecně prospěšné společnosti KSO. Právě k těmto bodům se očekává ostrá diskuze.

„Programy zastupitelstva se s blížícím koncem volebního období notně zahušťují. Také v tomto jednání bude řada velmi sporných bodů, kterými se patrně budou pánové Keřka, Hybner a jejich koaliční mafie loučit se svými V.I.P. klienty, kterým bude promíjet podmínky kupních smluv. V programu primátor dokonce předložil rušení KSO. Obávám se, že zastupitelstvo bude velmi bouřlivé, protože také stoupla nervozita koaličníků. Očekávat se dá řada řečníků, protože tím prakticky startuje volební kampaň do zastupitelstva,“ uvedl zastupitel Jiří Kotek (Alternativa).

O KSO se zajímá také Karlovarská občanská alternativa. „Z našeho pohledu nejdůležitějšími body jednání jsou ty, které se týkají právě tohoto tělesa. Pevně věříme, že vložená energie do vysvětlování proč je toto řešení v současné době nepřijatelné, špatné a horkou jehlou připravené s možnými fatálními důsledky pro další osud orchestru, se odrazí v odmítnutí těchto dvou bodů. Jsme přesvědčení, že je krajně nezodpovědné činit nyní jakékoliv nevratné kroky. Racionální rozhodování by mělo proběhnout až na základě podrobných a objektivních informací s novým zastupitelstvem,“ uvedl Petr Kulhánek.

Kromě kultury se zastupitelé budou věnovat i majetku. Vedení města jim předkládá uzavření dodatku ke kupním smlouvám mezi městem a společností Karlovarské stavební bytové družstvo Vyhlídka a Rýnským dvorem, a dodatky ke smlouvám se společností Moser na prodej Lázeňské 5 a firmou Golem, která si od města koupila Lázeňskou 3. „Musíme se podrobněji seznámit s návrhem na zrušení předkupního práva u Lázeňské 5 společnosti Moser a Lázeňské 3 společnosti Golem. Již na minulém jednání zastupitelstva bylo zrušení předkupního práva města společnosti Golem zamítnuto,“ zdůraznil Kulhánek.

Karlovarská občanská alternativa zároveň prosadila do programu zařazení bodů, v nichž žádá vedení města o vysvětlení současné situace týkající se lesoparku pod Imperialem.

Zastupitelé se proto znovu vrátí i ke garážovacímu domu Libušina, kde magistrát na počátku roku požádal k dalšímu postupu v této věci o metodickou pomoc krajský úřad. Zastupitelé projednají také projekt vzniku Ekologického vzdělávacího centra v areálu chátrající restaurace Sv. Linhart. „Ten umožňuje celý objekt zrekonstruovat, provozovat v něm prospěšnou činnost a zároveň zůstane v majetku města, navíc bez nároku na čerpání prostředků z městské pokladny,“ dodal Kulhánek.