Do ostrého sporu s vedením města se dostali opoziční zastupitelé kvůli změnám územního plánu. Ty koaliční ODS a ČSSD navrhly proto, aby se mohlo začít pracovat na dokumentaci pro modernizaci Kouzelného městečka a lanovky na Vítkovu horu včetně sjezdovky a na projektu dopravního napojení na mezinárodní letiště v Olšových Vratech.
„Sjezdovka je absurdita, nesmysl. Navíc by si vyžádala masivní kácení ve Slavkovském lese. Stačí se podívat na blízký Boží Dar, který má problém udržet lyžařské trasy v zimě sjízdné. Tato akce by vůbec neměla být realizována, protože jde o neúčelně vynaložené prostředky,“ protestoval zastupitel Jiří Kotek (Alternativa). O napojení silnice na komunikaci R6 v Olšových Vratech Kotek prohlásil, že je to mrhání penězi. „Tato lokalita je cenná. Obchvat by vedl podél tří rybníků, které byly zbudovány za státní miliony, a brutálně zasáhne do ekologické stability tohoto území,“ dodal.
Jeho stranický kolega Vladimír Růžička se pozastavil nad dalšími změnami územního plánu a dotazoval se, proč na ně město tak spěchá. „Navrhuji změny neschválit, protože jsou naprosto nesystémové,“ zdůraznil. Jejich argumenty ale vyvracel náměstek Petr Keřka (ODS) s tím, že smyslem změny územního plánu je především modernizace Kouzelného městečka, kde má nově vzniknout infocentrum a další služby pro jednodenní hosty přijíždějící do Karlových Varů. „Pro návštěvníky lázní bude lanovka určitě atraktivní, a zda se vybuduje sjezdovka, o tom budeme s dotčenými orgány teprve jednat,“ vysvětlil.
Obchvat letiště bude podle Keřky eliminovat zvýšenou dopravní zátěž v Olšových Vratech a jde o strategii schválenou Karlovarským krajem. „Proč bychom do toho letiště jinak tolik investovali?“ oponoval Růžičkovi.
Náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) dodal, že změna územního plánu je pouze první fází projektu a město by na něj mohlo čerpat dotace z rozvoje cestovního ruchu. „Jenom pro Karlovarský kraj je určeno 550 milionů,“ informoval zastupitele.
Proti vybudování sjezdovky na Vítkově hoře nic nenamítá ani zastupitel Pavel Žlebek (Strana zelených). „Jsem zelený, ale nejsem fundamentalista,“ odmrštil dotaz zastupitelky Moniky Makkiehové, zda by on jako člen této strany s vykácením Slavkovského lesa souhlasil.