Petr Horký, ředitel karlovarského Infocentra (ČSSD), nyní sedí na dvou horkých židlích. Jednak musí před zastupiteli obhájit činnost Infocentra, a navíc stojí proti městu jako likvidátor Podniku bytového hospodářství v likvidaci. Z titulu této funkce totiž musí hájit zájmy státu.

„Milana Kindla jsem ještě neviděl, ani mě nekontaktoval. Pozor, já ho ale ani neuvidím. Vždyť magistrát si vlastně tohoto advokáta vlastně najal proti mně. Zatímco partnerem Milana Kindla je město, pro mě je to stát,“ vysvětlil Petr Horký. Podle něj se jako likvidátor neocitl ani ve střetu zájmů, na což kriticky poukázali někteří zastupitelé. „Funkce ředitele Infocentra a likvidátora jsou naprosto odlišné a neslučitelné. Nehrozí zde tedy žádný konflikt zájmů,“ zdůraznil Horký s tím, že práci likvidátora PBH vykonává mimo pracovní dobu.

Zastupitelé Petru Horkému také vyčítali neuspokojivou hospodářskou činnost Infocentra, kterou především opozice podrobila tvrdé kritice. Tuto obecně prospěšnou společnost města před nimi hájila náměstkyně Dagmar Laubová (ODS), která je zároveň společně s Libuší Hánovou (ODS) členkou správní rady Infocentra. Předsedou je Jiří Dietz (ČSSD).

Laubová nejprve nedokázala zastupiteli Petru Kulhánkovi (KOA) vysvětlit, proč chce Infocentrum navýšit počet členů správní rady o další tři zastupce, a pak mu sdělila, že se návrh stáhl. Zastupitelé jej ale stále měli v důvodové zprávě. „To už neplatí,“ zopakovala Laubová.

Zastupitel Jiří Kotek (Alternativa) kritizoval hospodaření Infocentra, jehož činnost stála město vloni přibližně osm milionů korun. „Víte, jaký má plat ředitel této instituce?“ ptal se primátora Wernera Hauptmanna. Po jeho odpovědi, že si to nepamatuje, protože podepisuje spousty dokladů, Kotek primátorovi odvětil, že to je příklad, jak nakládá s veřejnými prostředky. „Jeden den podepíšete a druhý den nevíte, co jste podepsal,“ uvedl Kotek, který zdůraznil, že Infocentrum za bývalého ředitele Petra Masáka fungovalo daleko lépe. Primátor mu sdělil, že je účelový demagog a dělá Masákovi volební kampaň. Kotek kontroval, že on mluví nesmysly. „Naštěstí prošla kontrola hospodaření Infocentra, která potvrdí, jak špatně tato společnost hospodaří,“ konstatoval Kotek.

Ředitel Petr Horký se ale kritice brání. „Otevřeli jsme dvě nové pobočky, jednu v Alžbětiných lázních a druhou v KV Aréně. My plníme zadání, která nařídí a schválí správní rada. Pro letošní rok nám magistrát zkrátil rozpočet. Místo osmi milionů jsme obdrželi 5,5 milionu, což pro nás bude velmi problematické,“ uvedl. Podle Horkého bude pro Infocentrum nezbytné požádat zastupitelstvo o úpravu rozpočtu. „Protože nevyjdeme. Bude to nepříjemné, ale je to tak,“ dodal. Na veletrhy, na něž jezdí členové správní rady Infocentra, město obdrželo šestnáctimilionovou dotaci z evropských fondů. Kromě reprezentace je využije na zpracování brožury a DVD Karlovy Vary ve filmu a další peníze použije podle Horkého na propagaci KV Areny.