Přestože se v Karlových Varech novou vládnoucí koalici ještě sestavit nepodařilo, zastupitelé odblokovali jednání a ve středu projednali program odloženého zastupitelstva. Jejich hlasování navíc napovědělo, jak bude zřejmě nová karlovarská vláda vypadat.

Kromě Karlovarské občanské alternativy, TOP 09 v ní bude zastoupena i ODS, zřejmě část ALTERNATIVY a hnutí O co jim jde?!. A zcela jistě v ní nebude Jiří Kotek, bývalý koaliční náměstek za ALTERNATIVU. To byla podmínka ODS, kterou primátor Petr Kulhánek akceptoval. Naopak nesouhlasil s tím, aby z nové koalice byl vyloučen Otmar Homolka z hnutí O co jim jde?!, což také žádala ODS. „V tuto chvíli jedna dílčí podmínka nebude překážet dalším koaličním vyjednáváním. Nová koalice se nyní staví na půdorysu trojstran KOA, TOP09 a ODS a jednání budou i nadále pokračovat,” uvedl Jiří Vaněček, předseda karlovarské ODS. Pokud by se nepodařilo vzkřísit bývalou koalici K20, což je podle primátora Kulhánka téměř vyloučeno, k novému vládnoucímu uskupení by se přidalo hnutí O co jim jde?! a několik zastupitelů ALTERNATIVY, kteří se sjednotili v jednotný blok. „Nevím, co to přinese, ale budiž. Spíše by se měli nazývat O co jde alternativě,” zažertoval jeden z členů ODS.

Primátor Petr Kulhánek (KOA) uvedl, že další jednání o nové koalici svolá na pátek a s požadavky ODS kromě jejích výhrad k Otmaru Homolkovi nemá problém. Občanští demokraté by tak získali post prvního náměstka primátora a celkem tři radní. Počet radních by se rozšířil z devíti na jedenáct a místo dvou současných náměstků by byli tři. „Mnohem složitější bude formulace koaliční smlouvy,” dodal. K hladkému průběhu jednání zastupitelstva primátor poznamenal, že se na něm strany dopředu shodly. ODS i KOA doufají, že se jim novou koalici podaří dohodnout do 13. prosince.