Například v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Chebu nebo v Ostrově oddálilo konání zastupitelstva rozhodování soudů po po podání stížností na volby. Ani v jednom z případů je však soud neuznal jako oprávněné.

V krajském městě Karlových Varech se tak sejde ustavující zastupitelstvo v úterý 13. listopadu od 8:30 v Lidovém Domě ve Staré Roli. Na programu má 13 bodů, tím nejdůležitějším jsou samozřejmě volba primátora, náměstků a členů rady města. „Prvním bodem jednání bude složení slibu všech zvolených zastupitelů. Dojde také na zřízení a volbu členů kontrolního výboru. To samé platí pro finanční výbor. Dále je na programu stanovení odměn neuvolněným členům zastupitelstva města a vystoupení primátora,“ uvedla mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

Za osm dní se koná ustavující zastupitelstvo také v Chebu. Noví zastupitelé se poprvé sejdou ve středu 21. listopadu od 16 hodin v sále Kulturního centra Svoboda. Program jednání tu bude obdobný jako v Karlových Varech.

Ustavující zastupitelstvo města Ostrov je svoláno na čtvrtek 15. listopadu od 13 hodin a uskuteční se v zastupitelském sále radnice.

Města na Sokolovsku už mají ustavující zastupitelstva za sebou. Na konci října zvolili chodovští zastupitelé Patrika Pizingera starostou na další čtyři roky. Post starosty obhájil i Roman Kotilínek v Kraslicích, Miroslav Bouda v Březové či Alexandr Terek v Horním Slavkově. Změny se dočkali Sokolováci, kde zastupitelstvo zvolilo Renatu Oulehlovou, či Loketští, kde je starostou Petr Adamec.