Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zateplení škol vyjde na miliony

Karlovy Vary - Za zateplení základních a mateřských škol zaplatí město miliony. Peníze se ale postupně vrátí energetickými úsporami. První etapa v zateplení bude zahájena na Základní škole (ZŠ) 1.máje ve Dvorech.

27.10.2014
SDÍLEJ:

Základní škola ve Šmeralově ulici se dočkala nového, moderního multifunkčního hřiště.Foto: Foto Deník

„V průběhu prací bylo zjištěno větší poškození podkladu fasád, proto budou ještě realizovány vícepráce, jejichž předmětem je zlepšení stavu historických částí fasád a další související práce," vysvětlila Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.

Náklady na vícepráce byly vyčísleny na přibližně 640 tisíc, termín dokončení byl stanoven na 30. listopadu. Skutečné náklady na celou zakázku činí cca 6,5 milionu korun, přičemž ty předpokládané dle projektu činily 8,5 milionu korun.

Při zateplení objektu budovy ZŠ Truhlářská došlo k úspoře nákladů. Z původně plánovaných 16,5 milionu zaplatilo město 10,6 milionu.

Další desítky milionů si vyžádaly opravy a modernizace škol. „U budovy ZŠ Truhlářská ve Školní ulici jsme realizovali sanaci objektu s náklady ve výši 3,7 milionu, na Základní škole Šmeralova bylo vybudováno zbrusu nové, moderní multifunkční hřiště s umělým povrchem, atletickým oválem a sektory pro nejrůznější sportovní disciplíny. Náklady činily 6 milionů," doplnila mluvčí Kyselá. Základní škola Poštovní už má modernizovanou vzduchotechniku pavilonu kuchyně a stravování a vyměněna byla i podlaha v kuchyni. Celkem za zhruba 900 tisíc korun. „Zateplení fasády bylo provedeno také na ZŠ Mozartova za 2,65 milionu a ZUŠ Kollárova má nová okna za 1,3 milionu.

„Zateplení a novou fasádu za 1,6 milionu dostala MŠ Fibichova a v těchto dnech byly ukončeny práce na zateplení a nové fasádě MŠ Kpt. Jaroše, a to za 1,6 milionu," dodala mluvčí.

V současné době město připravilo projekty a podalo žádosti na velké investiční akce v největších karlovarských školách a školkách. „Z dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR bude v příštím roce spolufinancováno zateplení fasády a střechy a výměna oken ZŠ J. A. Komenského, zateplení fasády a střechy ZŠ Poštovní, druhá etapa zateplení školy a jídelny ZŠ 1. máje a zateplení fasády a střechy a výměna oken MŠ Mládežnická," vysvětlila mluvčí.

Začátkem týdne radní schválili použití otevřeného řízení pro zadání podlimitní veřejné zakázky „Karlovy Vary, MŠ Mládežnická zajištění energetických úspor" s tím, že základním hodnotícím kritériem je nejnižší nabídková cena, schválila zadávací dokumentaci a také složení komise pro otevírání obálek.

Oba pavilony MŠ Mládežnická projdou celkovou revitalizací, předmětem zakázky bude zateplení a oprava obvodových konstrukcí, výměna oken a dveří a revitalizace teras. „Předpokládané náklady veřejné zakázky jsou přes 12 milionů bez DPH a budou hrazeny z dotací. Dotace z Fondu soudržnosti by měla činit 4,8 milionu, ze Státního fondu životního prostředí 0,3 milionu. Hodnoty budou aktualizovány na základě výsledků výběrového řízení na zhotovitele projektu," doplnila mluvčí.

Termín realizace celé zakázky je od března do srpna příštího roku.

Autor: Ivana Kalinová

27.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení