Jako první představila svou první desítku uchazečů o přízeň voličů TOP 09. Tato strana byla po uplynulé čtyři roky členem městské koalice společně s KOA, nezávislými a ODS. Lídrem TOP 09 do podzimních komunálních voleb je Roman Maleček, dvojkou Radek Novotný a na třetím místě je Libor Šembera.

„Chtěli bychom navázat na úspěch před čtyřmi lety, kdy jsme získali čtyři mandáty. Nevíme ale, jak bude vypadat volební mapa, jaká nová uskupení budou kandidovat, a vlastně ani neznáme počet karlovarských zastupitelů. Pokud se sníží na pětatřicet, pak někdo musí o tři mandáty přijít," vysvětlil Roman Maleček. Pro TOP 09 nebudou letošní komunální volby nijak jednoduché. Osamostatnili se Starostové (STAN), stejně tak se musí obejít bez KOA, letos poprvé proti ní bude stát i populární ANO, rýsuje se i nové hnutí Karlovaráci a bonus kritiky bývalého vedení města (koalice ODS a ČSSD) před čtyřmi lety ztratila také. Svou práci v koalici si ale TOP 09 obhajuje.

„Oslabí nás to, ale nezhroutíme se. Politiku jsme se naučili, i když se nám ze začátku bývalá koalice smála. Úspěchů jsme dosáhli. Po čtyřech letech jsme dokázali připravit vyrovnaný rozpočet města, i když za cenu každoročního snižování padesátimilionového deficitu. Radnici jsme otevřeli lidem, na internetu zveřejňujeme zakázky, nabídky, uzavřené obchodní smlouvy i dotace. Vše je tak pod veřejnou kontrolou včetně on-line přenosů ze zastupitelstva. Dnes je to samozřejmostí, což dříve nebylo," uvedl předseda TOP 09 Radek Novotný.

TOP 09 chce i v příštím volebním období navázat na odpovědné hospodaření s městskými prostředky, na transparentní radnici pracovat ve prospěch lidí ve městě. To, co vylučuje, je navázat na staré pořádky před svým vstupem na magistrát. A peníze na kampaň? Těch TOP 09 nazbyt nemá a sází na přímý kontakt s voliči.