Téměř o půl hodiny dříve musí vyrážet každé ráno obyvatelka Švédského vrchu Věra, když se chce dostat do města Chebu. Dříve byla v centru za deset minut. Nyní tam musí jít oklikou. Může za to zdemolovaná lávka, kterou v loňském roce nechalo kvůli havarijnímu stavu město zbourat. „Vadí mi to, že musím zdemolovanou lávku obcházet po chodnících a mezi auty, ale co mám dělat? Lávka tu není, tak mi nic jiného nezbývá. Už se nemohu dočkat, až město postaví tu novou,“ dodala. Novou lávku chce město postavit příští rok. Náklady na její stavbu dosáhnou 90 milionů korun. Chebská radnice navíc na stavbu získala dotaci.

„Vypsali jsme už první výběrové řízení. Bohužel se do něj přihlásila pouze jedna firma, a to po nás chtěla za stavbu lávky skoro dvojnásobek, než jsou vypočítané náklady,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Nyní budeme zjišťovat, co přesně firmě vadilo nebo proč musela kalkulaci o tolik navýšit. Výběrové řízení jsme tak zrušili a budeme vypisovat nové. Času máme poměrně dost. Chtěli bychom, aby stavba začala zhruba na jaře příští rok,“ podotkl místostarosta.

Do staré lávky, která přes nádraží vedla několik desítek let, bohužel začalo během let zatékat a ocelová konstrukce začala korodovat. Nová lávka bude podle projektu bezbariérová a samozřejmě vznikne na stejném místě, jako byla ta původní. Budou ji moci využívat nejen chodci, ale i cyklisté.

„Oproti původní lávce je z důvodu zabezpečení bezbariérového přístupu do městské části Švédský vrch prodloužena přibližně o 100 metrů, a je tak volně napojena na stávající místní síť cest. Bude se jednat o lávku částečně zavěšenou. Celková délka přemostění bude 396 metrů, výška mostu nad terénem 10,4 metru,“ informovala tisková mluvčí města Simona Liptáková.

Demolice lávky vyšla město Cheb na celkem 3,5 milionu korun.