V sobotu sekonal v Ostrově a v obci Stráž nad Ohří den dětí ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Ostrově a s obecním úřadem ve Stráži nad Ohří zastoupeným paní starostkou Johanou Kovářovou.

Podle paní starostky tato tradice trvá již bezmála deset let, kdy byla vždy velmi spokojena s ukázkou práce policistů z Ostrova. Dne dětí se zůčastnila s ostrovkými policisty i skupina služební kynologie Karlovy Vary, Oblastního ředitelství SCCP Plzeň, která mimo jiné provedla praktickou ukázku.

Tou byla bezpečnostní kontrolu vozidla a osoby, zadržení hledané osoby a následně její prohlídka, zda není ozbrojena. Nechyběla ani prohlídka vozidla psy cvičenými na vyhledávání drog a výbušnin a policistou v pyrotechnickém obleku. Po ukázce si děti mohly prohlédnout auta a policejní motocykl Honda 250 CB, stejně jako služební psy.

Také si mohly vyzkoušet neprůstřelnou vestu a přilbu, taktickou vestu a jiné součástky výstroje, které jsou nedílnou součástí vybavení policistů. Pod dozorem policie si mohly děti dokonce vyzkoušet střelbu ze vzduchových a ´paintballových´ zbraní. Další zajimavou atrakcí byla ukázka historických zbraní s výkladempolicistů.