Nejprve odcházeli lékaři, teď se k tomu chystá Joža Lokajíček, zdravotní rada Karlovarského kraje. „Už jsem oznámil vedení Karlovarského kraje, že to mám v úmyslu. Kdy skutečně odejdu, to zatím nevím. Jde o moje osobní rozhodnutí, rád bych se pohnul někam dál. Považoval jsem za důležité, abych zaměstnavatele o tom, že se hodlám angažovat jinde, informoval s dostatečným předstihem,“ uvedl.

Na dotaz, kam odchází, sdělil, že disponuje několika pracovními nabídkami. „Nevím, kterou z nich si vyberu,“ dodal. To, že mu práci nabídla také společnost Nemos Plus, která si od Karlovarského kraje pronajala sokolovskou nemocnici, Lokajíček nepopřel. „Jde o jednu z nabídek,“ přisvědčil.

Právě Lokajíček jako zdravotní rada společně s krajskou radou, která supluje valnou hromadu Karlovarské krajské nemocnice, smlouvu o nájmu části podniku KKN, tedy sokolovské nemocnice, připravili. Roční pronájem činí tři miliony korun a karlovarští zastupitelé smlouvu před podpisy obou stran neviděli a ani ji neprojednali.

„Radní Larva nám slíbil, že o tomto pronájmu budeme mluvit. Bohužel, politické kluby nesvolal a smlouva se neprojednala. Vidělo ji pouze devět krajských radních, my ne,“ kritizoval postup krajských politiků zastupitel Jan Horník (STAN s podporou TOP09). Ten považuje jednání kraje za skandální. „O miliardovém majetku rozhoduje devět radních a pronájemní smlouva na sokolovskou nemocnici nyní putuje tajně po kraji. Já sám jsem ji získal a všem zastupitelům den před jednáním rozeslal. Asi moc zachutnala a principy demokracie jdou do pozadí,“ zdůraznil Horník. S odpovědí hejtmana Novotného, že smlouva tajná není, protože visí v obchodním rejstříku a každý se na ni může podívat, se nespokojil. „Proč mám být detektivem? Zastupitelé mají mandát a tím mají i právo na informace.“

Situace v karlovarském krajském zdravotnictví je podle Horníka i dalších zastupitelů natolik vážná, že požadovali svolání mimořádného zastupitelstva, rozdělení krajské nemocnice na původní celky a určení jedné krajské nemocnice. Ani jeden z návrhů ale krajští zastupitelé neodsouhlasili.