Ze Staré Role se pomalu, ale jistě stává zajímavé místo pro život. Do konce léta 2015 zde vznikne hned několik zelených míst k odpočinku, dětská hřiště a 383 nových parkovacích míst.

„Z deseti rozjetých projektů některé před nadcházející zimou finišují, některé se naopak rozběhnou až příští rok," řekl náměstek primátora Jaroslav Růžička.

Financování celé akce je v rukou hned několika subjektů. „Od samotných bytových sdružení, až po město či dotace z Evropské unie," dodal Růžička.

Největší změnou pro lidi bydlící v této čtvrti bude zvýšení počtu parkovacích míst, a to o rovných 383, v této cifře jsou samozřejmě zahrnuta i místa pro tělesně postižené. Těšit se však mohou nejen řidiči, v plánu se myslí i na děti, a to hlavně u kruhového objezdu v Okružní ulici.

„Zde na volném prostranství vznikne odpočinková zóna. Vytvoříme zde umělý kopec, který přilehlým domům vytvoří protihlukovou stěnu a dětem naopak nabídne možnost zimního sáňkování. Vyroste zde i altánek či malé lanové centrum," potvrdil náměstek primátora.

Nahlas se už také začalo mluvit o výstavbě domu pro důchodce. Ten by mohl vyrůst za novou výstavbou na Okružní ulici. „Dům by nebyl koncipovaný jen pro seniory, ale i pro další nájemníky. Náš plán počítá se 120 místy, což je oproti dnešním 21 obrovský skok kupředu," uvedl Růžička s tím, že současné osazenstvo magistrátu už to nestihne, a tak věří v pokračování myšlenky novými představiteli města.

Po dokončené rekonstrukci ulice Dvořákovy si mnoho nájemníků stěžovalo na vytvoření nástupních zón pro složky integrovaného záchranného systému. Tím tak přišli o parkovací místa přímo před domem. „Byl to striktní požadavek od hasičů, bez něj bychom nedostali povolení ke stavbě," vysvětlil Růžička.

Novinkou pro starousedlíky bude také nové propojení z ulice Hlávkovy na Dvořákovu u školky. „Tímto krokem chceme zlepšit hlavně dopravu před školkou. V současném stavu zde musí rodiče, kteří vyzvedávají své ratolesti ze školky, složitě manévrovat," komentoval náměstek.

Nezapomnělo se ani na prostor za Lidovým domem. Zde je naplánováno vytvoření parku. Zbourají se stávající garáže. Ty nahradí nová parkovací místa. Tím se tak podle Růžičky zlepší dostupnost blízké pošty i Lidového domu.

Nového povrchu se dočká i chodník na ulici Závodu míru. „Zde opravíme nejprve 880 metrů, které jsou v hrozném stavu. Vše by mělo být hotové do příštího roku," uzavřel Růžička.