Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zemětřesení v ODS: Regionálním šéfem je Jiří Vaněček

Karlovy Vary – „Je zcela pochopitelné, že karlovarská ODS jako organizace má velký vliv daný její početnou členskou základnou,“ říká nový regionální předseda ODS Jiří Vaněček.

7.3.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: Břeclavský Deník

Občanští demokraté už si zvolili nového regionálního předsedu. Tím je Jiří Vaněček. Ten sdělil své plány v této funkci i podrobnosti o kandidátce do krajských voleb.

Byl jste zvolen do čela regionální ODS, co tomu říkáte?
O kandidaturu na předsedu regionu jsem stál, proto jsem přijal kandidaturu karlovarského sdružení, jehož jsem předsedou. Zároveň jsem však oslovil i další sdružení se žádostí o svoji podporu. Naposledy jsem byl v pátek na oblastním sněmu v Chebu, kde jsem na úrovni okresu žádal o podporu své kandidatury zástupce jednotlivých sdružení. Považoval jsem za správné se pokusit získat podporu standardním způsobem, jednotlivým sdružením nebo jejich zástupcům se představit a představit i svoji vizi. Nestihl jsem sice navštívit celý region, ale nominace jsem získal. Proto jsem samozřejmě rád, že včerejší volbou byl tento proces završen.

V pondělí se sněm zabýval  konečným zněním kandidátky do krajských voleb, co k lídrovi a dalším kandidátům říkala členská základna?
Uvedu to na pravou míru. Regionální sněm tajnou volbou schválil jednotlivé kandidáty schválené na úrovních oblastí – tedy okresů, a v rámci regionálního sněmu schválil jejím seřazením, tzv. zipem, rozdělení mandátů mezi jednotlivé okresy. V tomto směru nedošlo k žádným přesunům nebo zásahům do již provedených oblastních voleb. Schválilo se tím konečné znění kandidátky. Kromě pana senátora Čáslavy jako politického matadora, který je na místě 3, máme  čelná místa kandidátky obsazená novými tvářemi. Jsou to mladí, vzdělaní kandidáti, kteří budou nabídnuti našim voličům. Já osobně jsem spokojen a podle průběhu sněmu i většina  členské základny.

ODS v uplynulých krajských i komunálních volbách utrpěla masivní porážku, jak chcete zvrátit tento negativní trend?
Voličům budeme vedle tradičního pravicového programu nabízet nového lídra, a to právníka Petra Šindeláře, čelo kandidátky je tvořeno dalšími novými  tvářemi, ale je zde  již zmíněný pan senátor  Čáslava, který tento poměrně mladý tým doplní svojí nejen politickou, ale i životní zkušeností, stejně tak místostarosta Sokolova Jakobec. Mužskou sestavu doplňuje úspěšná starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová.
Nabízíme tedy nejen nové tváře, ale i zkušenost. Velkým úkolem však bude nové tváře voličům dostatečně představit a v rámci volební kampaně tak maximálně zúročit jejich profily, které nejsou zatížené politickou historií.

Podle veřejně známých informací je karlovarská ODS ta, která ovládá celý region, je pravda, že menší organizace nemají šanci?
Je zcela pochopitelné, že karlovarská ODS jako organizace má velký vliv daný její početnou členskou základnou. Tento vliv je zhmotněn počtem jejích delegátů na úrovni oblasti – tedy okresu, a samozřejmě i v regionu. Tento vliv je tedy úměrně větší než vliv jiné organizace. Není to však tak, jak navozujete v otázce. Karlovy Vary jako jedna organizace se  rozhodně nejsou schopny samostatně prosadit proti zbytku regionu, tedy okresům Sokolov, Cheb a zbytku okresu Karlovy Vary – to opravdu nevychází a v rámci regionu nemají Karlovy Vary žádné samoděržaví. Ani o to nikdo neusiluje.  To, na co se ptáte, by mohlo platit teoreticky na úrovni oblasti – okresu, zde jsou Karlovy Vary opravdu výrazné. Já jsem však nekandidoval na předsedu oblasti, tím je náš lídr Petr Šindelář z Ostrova. Kandidoval jsem na předsedu regionu, netajil jsem se tím a v rámci svých časových možností jsem se pokusil zajistit maximum podpor pro svoji kandidaturu. Chci být předsedou regionální rady, která bude fungovat jako dobrý tým. Je to o spolupráci a tomuto jsem přizpůsobil už samotný způsob své nominace.

Autor: Ivana Kalinová

7.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení