Obrovský kus štěstí v neštěstí měla ve čtvrtek 2. února třiačtyřicetiletá žena, která přebývá v Nové Roli v nedostavěné zahradní chatce v místní zahrádkářské kolonii. Ta totiž přepadla z balkónu, který právě uklízela, vážně se zranila a následně musela být kvůli rozsáhlým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Plzni. Právě v tu chvíli totiž byli nedaleko dva policisté, kteří střežili nalezenou munici. Ti zaslechli sténání a rozběhli se na místo, odkud se nářek ozýval.

"Policejní hlídka z obvodního oddělení Nová Role ve složení Václav Mastný a Petra Vidrová ve čtvrtek 2. února střežila v odpoledních hodinách poblíž místní zahrádkářské kolonie nalezenou munici. Při předávání munice přivolanému policejnímu pyrotechnikovi slyšeli policisté krátce před 18. hodinou hluk, který vyšel ze setmělé zahrádkářské kolonie," vypráví policejní mluvčí Jakub Kopřiva a pokračuje: "Policisté okamžitě pojali podezření a obavu o místní třiačtyřicetiletou ženu, která kolem nich při střežení munice procházela. Věděli, že přebývá v nedostavěné zahradní chatce v zadní části kolonie, která je v zimě téměř neobývaná a nejbližší obývaný dům je od tohoto místa vzdálen přibližně 500 metrů."

Když policisté přiběhli k brance na pozemek k této chatce, uslyšeli sténání, chroptění a naříkání. "Využili jsme svého oprávnění a vstoupili na pozemek. Po něm pobíhali tři štěkající psi a v zadní části ležela pod balkonem třiačtyřicetiletá žena, která byla celá od krve. Poskytli jsme jí první pomoc a vzhledem k tomu, že byla při vědomí, tak jsme s ní komunikovali. Sdělila nám, že při uklízení spadla z balkónu, na kterém není zábradlí,“ líčí policista Mastný. Ten slouží u policie slouží 23 let a s podobným případem se nesetkal poprvé. Hlídka případ oznámila ihned na tísňovou linku.

Oba policisté s ženou, u níž měli podezření na středně těžká poranění, udržovali komunikaci a kontrolovali její životní funkce do doby, než na místo přijela záchranná služba. "Poté ženu posádka Zdravotnické záchranné služby převezla na místní fotbalové hřiště, kam o několik málo minut později přistál záchranářský vrtulník, který jí kvůli rozsáhlým zraněním letecky transportoval do nemocnice v Plzni," upřesňuje mluvčí Kopřiva.

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme zrovna v tu dobu poblíž zahrádkářské kolonie byli, protože jde opravdu o místo, kde v tomto zimním období příliš lidí není a bůhví, jak by to jinak celé dopadlo. Těší nás, že jsme ženě pomohli a pevně věříme, že bude brzy zase v pořádku,“ shodují se policisté, kteří ženě pomohli.

Jak dodává mluvčí policie, jejich počínání ocenil i ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček. „Kolegové byli ve správnou dobu na správném místě a svou všímavostí a aktivním přístupem výborně usoudili, že se opodál mohlo něco přihodit. Nebýt toho, mohlo to skončit tragicky. Potvrdili, že na obvodních odděleních máme výborné policisty. Děkuji jim, že ženě zachránili to nejcennější, tedy lidský život,“ uzavírá ředitel policie.