„Ženy si chtějí v klidu popovídat. Hospůdky a restaurace ovšem nejsou tím nejvhodnějším prostředím. Ani v domácnostech to není ideální,“ vysvětlila jeden z důvodů iniciativy vzniku dámského klubu Marcela Lörinczová. „Zabývám se vykládáním karet a při tom jsem zjistila, že si ženy skutečně chtějí popovídat o svých strastech a radostech v prostředí, které jim vyhovuje. Proto jsme se s Marcelou rozhodly založit dámský klub,“ potvrdila Jana Kratochvílová.

První problém projektu se oběma iniciátorkám podařilo vyřešit. Našly totiž vhodné prostory, kde by klub mohl vzniknout. „Dámský klub bude zřízen v prostorách objektu, který je majetkem města – v bývalé cukrárně na Růžovém Vrchu. Máme tam k dispozici 65 metrů čtverečných plochy,“ řekla Lörinczová. Daleko těžší zkouška je ale ještě čeká. Musejí totiž sehnat prostředky na rekonstrukci prostor. „Chceme oslovit sponzory. Nežádáme ovšem pouze o finanční prostředky, které je v dnešní složité době málokdo ochotný poskytnout. Uvítáme proto jakoukoliv pomoc při realizaci projektu,“ potvrdila Kratochvílová.

Pokud se projekt podaří dotáhnout do finále, vznikne v někdejší cukrárně útulné prostředí určené výhradně ženám. „Fungování klubu vidíme ve dvou rovinách. V té první chceme pořádat pravidelné měsíční semináře na aktuální témata. První dva by se měly uskutečnit v březnu či dubnu letošního roku. Odborníci, které chceme do seminářů zapojit, ženám poradí, jak si najít práci, a přiblíží jim zásady zdravé výživy a hubnutí. Chystáme i dva výlety – na esoterickou výstavu do Prahy a na statek Bernard do Královského Poříčí,“ přiblížila už dohodnuté aktivity klubu Marcela Lörinczová. Druhá rovina, v rámci níž by mohl dámský klub získat i nějaké peníze na fungování, předpokládá například pořádání programů hubnutí s osobním trenérem, akce zaměřené na změnu vizáže či rekvalifikační kurzy. Členky klubu z řad podnikatelek pak budou moci prostory využít i pro komerční prezentace. „Ženám chceme ale nabídnout daleko více. Například takzvaného hodinového manžela, tedy řemeslníka, který by ženám pomohl s nutnými opravami v domácnostech,“ nastínila další aktivity klubu Kratochvílová.

V prostorách klubu by rovněž vznikl malý bar a dětský koutek. Všechny záměry se ovšem odvíjejí od toho, jestli se podaří sehnat dostatek prostředků na opravu bývalé cukrárny. „Chceme tyto prostory od základu rekonstruovat. To znamená vybudovat vzduchotechniku, udělat nové rozvody elektřiny, novou podlahu… Odměnou nám pak bude podnik, ve kterém se ženy budou cítit dobře,“ dodaly svorně obě iniciátorky vzniku klubu.