Místní se ale nemohli stýkat kvůli covidu, navíc obec nemohla řádně fungovat, nemohla žádat ani o dotace, protože počet zastupitelů klesl pod zákonnou hranici. Teď už se ale život vrací do kolejí malé malebné obce. Místní dění oživují i noví obyvatelé. Do Hor díky se díky jejich poloze těsně za hranicemi katastru Karlových Varů stěhují stále noví občané. Obec se tak letos mohla vrátit k pořádání tradičních oblíbených akcí, na něž se sjíždějí lidé i z Karlových Varů.

"Po dvou letech jsme mohli uspořádat májku, která má u nás velkou tradici. Na pálení čarodějnic přišlo přes dvě stě lidí, to je ohromné číslo. Bylo mezi nimi i mnoho přespolních. Teď připravujeme Den dětí, který budeme pořádat 28. května. Akci pojmeme jako Pirátský den s Pirátskou stezkou. Děti budou plnit pirátské úkoly. Přijedou k nám hasiči z Tašovic, s nimiž spolupracujeme, budeme tu mít bohatý doprovodný program. Den dětí začíná už ve 14 hodin," říká starostka Hor Lucie Hostašová, která připomíná, že v tak malé obci, jako je ta jejich, je přes 70 dětí.

Podchod z Růžového Vrchu na Horní nádraží v podání karlovarského sprejera.
Kochejte se: Sprejer Real 143 zdobil další karlovarský podchod. Uvidíte i krásku

Vedle toho se otevřel v Horách nový občerstvovací stánek se zmrzlinou a osvěžujícími nápoji, který si vybudovala jedna místní obyvatelka na své zahrádce. "Povedlo se nám zpracovat projekt na multifunkční hřiště, které bude z tartanu a oplocené. Sloužit by mělo pro tenis, volejbal, fotbal, streetball a další sporty. Zvládli jsme podat dotaci, a já pevně věřím, že s realizací začneme co nevidět," pokračuje Hostašová.

Ta kvituje, že místní drží při sobě. "Do života v obci, i do toho kulturního, se zapojují ženy, muži i celé rodiny, starousedlíci i ti nově přistěhovalí. Je opravdu velmi milé vědět, že si naši obyvatelé budují mezi sebou hezké vztahy," dodává starostka Hor.