„Jedná se o tradiční akci, která začne průvodem zahradou. Následovat bude seznámení s původními zvyky a hození Morany do řeky Teplé. Během celého dne tu pak nebudou chybět ani pohybové hry a soutěže pro děti či hudební vystoupení," uvedl Jiří Šindelář, správce zahrady.

Program začne ve dvě odpoledne, ale veřejnosti bude zahrada přístupna již o hodinu dříve. Během akce bude rovněž možné opékat první buřty a v plánu je i vystoupení dětského folklórního sboru Maječek z Krásna. Dospěláci se mohou těšit také na prezentaci toho, co se v zahradě změnilo a co ji ještě čeká.

„Nově máme po sedmdesáti letech opravenou přístupovou cestu, po které se lidé v sobotu projdou vůbec poprvé. Zároveň s tím včera skončila druhá etapa úprav naší ferraty, takže nyní je tato skalní cesta doplněna a zkvalitněna o nové prvky jako skoby či žebříky," doplnil Šindelář.

Na celý den bude vstupné dobrovolné a podle správce je doporučeno vzít si vhodný oděv, neboť se v zahradě stále pracuje.

„Přístupovku máme hotovou, ale dále se pracuje na zlepšení cest uvnitř. Také tu probíhají výkopy kvůli pokládce rozvodů elektřiny a pitné vody ," uzavřel správce.

Akce se koná ve spolupráci Bečovské botanické zahrady a Mateřského a rodinného centra Cvrček.