Policejní sklad skrývá nejednu lahůdku pro milovníky zbraní. Jen za uplynulý rok policisté v Karlovarském kraji zabavili na 110 zbraní, které teď leží ve skladu a čekají na transport do centrálního skladu ve Znojmě. Mezi zabavenými zbraněmi nechyběl ani tankový kulomet.

V současné době sklad uchovává tři takové zbraňové lahůdky. „Jednou z nich je zcela určitě podomácku upravený dekorační samopal, který vzhledem odpovídá německému samopalu MP40," prozrazuje krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová a dodává: „Ten byl upraven ke střelbě jednotlivými ranami. Pachatel proto byl odsouzen za nedovolené ozbrojování."

O tom, že je český národ znám svýma zlatýma ručičkama, svědčí i další zbraň. „Tu si její majitel zhotovil zcela sám, takříkajíc na koleni," dále řekla Týřová. Trojici raritních zbraní uzavírá kuše.

Takovéto úpravy přitom nepatří k těm jednodušším. „Člověk musí mít znalosti o zbraních a technické vybavení k úpravě zbraně," potvrzuje policejní mluvčí. V současné době leží v krajském skladu na 110 zbraní. Každou z nich čeká jiný osud. „Po zabavení se některé zbraně stanou majetkem státu a ty se sváží do centrálního skladu ve Znojmě," řekla Týřová s tím, že tyto zbraně většinou skončí ve sbírkách policejních útvarů či v policejním muzeu. „Zbytek se likviduje. A to hlavně v případech, když se jedná o zrezivělé předměty, které najdou vášniví sběratelé," dodala Týřová.

Ta přitom Deníku prozradila, že její kolegy v minulosti nejvíce překvapil tankový kulomet. Za trestný čin upravení zbraně přitom nejsou nejmenší tresty. „Zde se jedná o paragraf 279, tedy nedovolené ozbrojování. V tom případě hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 8 let," upozornila mluvčí.