Léto prožité v kempu má mnoho nesporných výhod. Pro mnohé z nás to může být dovolená, na kterou dlouhá léta vzpomínáme a kterou si rádi zopakujeme. Lidé v kempech se však obávají zlodějů. „Nikdy bych se v kempu neubytovala,“ řekla 29 letá Marta Blažková z Chebu. „Mám totiž strach tam nechávat své věci. Brát si je vždy s sebou nejde, tak radši jezdím do hotelu. Myslím, že je to bezpečnější,“ dodala.

V letošním roce ale kempy zloděje na Chebsku nelákaly. „Areál máme oplocený a zabezpečený,“ sdělil Jiří Novotný z františkolázeňského kempu Jadran. „Loni jsme zaznamenali jeden případ, kdy se chtěl lapka dostat do šesti jednotek, ale letos to bylo v pohodě. Častěji se setkáváme s tím, že klienti, kteří u nás bydlí, jsou okradeni spíš na parkovištích ve městě, než v areálu našeho kempu,“ dodal.

Tato informace občany Chebska potěšila. „Pokud se ubytuji v kempu, tak si s sebou logicky nevezmu notebook,“ řekl jednatřicetiletý Lukáš Schulz z Chebu. „Alespoň pak člověk nemusí mít zbytečný strach.“

Podle provozovatelů kempů klienti leckdy různé krádeže hlásí. Ale často se jedná pouze o fingované loupeže. Návštěvníci totiž využívají výhodných pojištění, která mají přes dovolené uzavřená.