Nová třída Myšek byla otevřena ve žlutické mateřské škole. Díky tomu bylo do školky přijato o devatenáct dětí více a dalších deset jich bude přijato v lednu příštího roku. Realizace tohoto projektu vyjde přibližně na 450 tisíc korun.

„Součástí slavnostního otevření nové školky bylo i vystoupení dětí z mateřské školy. V nové třídě byla provedena kompletní výměna rozvodů vody, kanalizace, elektroinstalace, úplně bylo zrekonstruováno sociální zařízení pro děti včetně obkladů, zcela nová je také přípravna pro výdej jídel, vyměněno bylo lino a koberce, nové jsou kryty na topení a také je samozřejmě vymalováno,“ uvedl starosta Žlutic Václav Slavík. Podle jeho slov byly zakoupeny i nové stoly a židle a základní vybavení bylo pro nedostatek peněz přesunuto zjiných tříd. „Celková cena ještě není přesně známa, ale bude se pohybovat kolem 450 tisíc korun. Otevřením třídy bylo možno od letošního září přijmout 19 dětí a dalších deset bude přijato v lednu,“ dodal starosta.

Celkově má škola 119 dětí. Slouží také jako spádová pro obec Pšov, která schodem školy finančně vypomáhá.

Vedení žlutické radnice tak vyšlo vstříc rodičům dětí, kteří by jinak byli odmítnuti. „Rozpočet je napjatý, přesto se nám povedlo tento projekt zrealizovat. O investici bylo rozhodnuto až vprůběhu roku, kdy rozpočet sinvesticí nepočítal,“ uzavřel starosta Žlutic Václav Slavík.

Celková kapacita mateřské školy je 150 dětí. Na budovu školy bezprostředně navazuje velká zahrada, která je vybavena pro pohybové aktivity a sezónní činnosti dětí, které tak mají o zábavu postaráno.