Různým cílovým skupinám tyto informace zprostředkovávají prostřednictvím zážitků speciálně vyškolení lesníci lesní pedagogové (lesníci s pedagogickými znalostmi a zkušenostmi). „Pedagogové a žáci školy ve spolupráci s Centrem lesní pedagogiky navštívili střední školu, základní školu a mateřskou školu v Rakovníku. Akce s názvem Mezi stromy byla určena žákům celé školy. Na celkem sedmi stanovištích se děti prostřednictvím praktických činností a ukázek dozvěděly mnoho informací o pěstování lesa, měření v lese, o stromech, o myslivosti a o těžbě dříví v lese.

Rakovnická škola patří mezi školy speciální, z tohoto důvodu museli lesní pedagogové svůj výklad a odpovědi na zvídavé otázky přizpůsobit aktuálním schopnostem konkrétní skupiny dětí. Jednalo se o děti ve věku od 3 do 20 let, v naprosté většině s různým stupněm mentálního postižení od lehkého až po těžké, často v kombinaci s dalším handicapem," uvedla Radka Stolariková, zástupkyně ředitele pro školní polesí a praxe. Dětem se odpoledne velmi líbilo a pro lesníky ze žlutické školy to byla akce, která jim poskytla mnoho nových zkušeností a zážitků, na které nezapomenou.

„Další zajímavou akcí s názvem Lesní výuka, pořádanou v rámci Týdne lesů, byla lesní pedagogika pro žáky Gymnázia a Střední odborné školy v Klášterci nad Ohří. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o lese a zpestřením pro ně byla přednáška na téma kynologie, i se čtyřnohým kamarádem, a velmi atraktivní včelařství, které je nedílnou součástí přidružené lesní výroby," dodala Stolariková.