Změna konečné výstupní stanice v Tašovicích přidělává některým lidem starosti. Ti také nelenili a napsali na tuto úpravu stížnost.

„Doposud sloužila ke spokojenosti většiny cestujících a zahrádkářů jako konečná výstupní stanice v Sopečné ulici. Převážná část cestujících, kteří v konečné stanici vystupují, má bydliště právě v Sopečné ulici. Jedná se většinou o starší obyvatele,” stěžuje si Helena Králová, občanka Tašovic.

Té vadí, že nyní lidé musejí vystoupit ve Slovanské ulici a autobus pokračuje prázdný dál právě do Sopečné, kde nakládá cestující na cestu zpět. „Nechápu, proč máme chodit s nákupními taškami pěšky do kopce, když pak autobus stejně prázdný pokračuje stejnou cestou jako my pěšky,” doplnila Králová.
Podle ní má podobnou výtku k této změně i dalších čtyřicet lidí. „Měli jsme také o tomto tématu jednání, ale zatím jsme z něj vyšli s nepořízenou,” dodala žena.

Ta potvrdila, že Tašovičtí se budou snažit tuto problematiku řešit i nadále. „Bydlí tady spousta starších lidí, a proto mi připadá důležité tyto věci nenechat jen tak bez povšimnutí. Nejhorší pocit je, když jdete s těžkými věcmi a proti vám vyjede autobus ze stanice, kam jste dřív normálně mohli dojet, a z ulice, kde bydlíte,” uzavřela obyvatelka Tašovic.

Ta se svou stížností u vedení dopravního podniku neuspěla. „Umístění autobusových zastávek bohužel není v naší kompetenci, finální rozhodnutí je na správci komunikace. Stížnost jsme odeslali na odbor dopravy karlovarského magistrátu,” odpověděl v dopise Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary.

Karlovarský magistrát už odpověď na stížnost zaslal. „Vzhledem ke zkušenosti, že doprava do Tašovic je řešena opakovaně, a lze navíc předpokládat, že případné zrušení zastávky by vyvolalo negaci ze strany obyvatel Slovanské ulice, i s ohledem na ekonomiku provozu linky nebude změněna stávající obsluha zastávek. Zastávka v ulici Slovanská je konečnou a v Sopečné je nástupní,” řekla Lenka Kůsová, vedoucí odboru dopravy. „Základní dopravní obslužnost neslouží k uspokojování individuálních potřeb jednotlivců, a nelze tedy předpokládat, že bude plně vyhovovat všem zúčastněným a suplovat osobní dopravu,” dodala úřednice.