I přes protesty sociálních demokratů schválili karlovarští zastupitelé zvýšení poplatků za psy. Hlouběji do kapsy, a to o pětistovku, si ovšem sáhnou pouze lidé, kteří bydlí v bytech. Za psa zaplatí 1 500 korun ročně. Majitelé rodinných domů naopak za psa zaplatí o pět set korun méně. A s tím zásadně nesouhlasí Monika Knirschová z Drahovic, majitelka čivavy.

„Je to malý a skladný pejsek, který váží méně než leckterá kočka. A za ty magistrát poplatek nevyžaduje. Přitom je majitelé venčí také, venku vidíte na vodítku i fretky. Moje čivava vykonává potřebu do písku doma, ven s ní chodím jenom proto, aby se proběhla. Proč tedy poplatky za psy magistrát neúčtuje třeba podle váhy? Vždyť čivava je takový kočkopes a patnáct set ročně je skutečně hodně peněz,” postěžovala si paní Monika.

A přišla vše říct zastupitelům. Ti ovšem rokovali o rozpočtu a ona tolik času neměla. „Mám nemocné dítě, musela jsem odejít.,” vysvětlila.

Paní Monika se také diví, že to ostatním lidem nevadí. „Chtěla jsem říct svůj názor, i když už i za to jsem dostala vynadáno. Prý budu mít problémy. Ale snad je demokracie, ne?” zdůraznila.