Lidový dům se opět postupně stane dějištěm řady zajímavých kulturních akcí. Navíc nabídne lidem příjemnější podmínky a image, protože prošel rekonstrukcí sál, vstup i zázemí. Lidé se o tom přesvědčí už v sobotu 9. října v rámci oslav 40 let karlovarské kapely Proměny, což bude vlastně první akce po rekonstrukci.

Potvrdil to Tomáš Hybner, náměstek karlovarského primátora. „Rekonstrukce byla rozdělena do několika etap, protože se nepodařilo mít najednou všechny finanční prostředky. Před třemi lety se rekonstruovalo zázemí pro účinkující, například šatny, sprchy, nebo sociální zařízení. V minulém roce se začal opravovat sál,“ uvedl náměstek Hybner. „Díky rekonstrukci se podařilo sál zmodernizovat, vybavit špičkovou audiovizuální technikou, velkoplošným plátnem, uzpůsobit ho i k pořádání plesů a podobně. Zároveň je vybaven bary a měl by poskytovat lidem příjemné prostředí, kam se budou rádi vracet,“ doplnil náměstek Hybner.

Opravy sálu přišly město na zhruba 22 milionů korun a poté se dělala rekonstrukce vstupu do Lidového domu, aby byl bezbariérový, rozšířený a zároveň příjemný. Do této části oprav se vložilo 16 milionů korun. Vše se financovalo z peněz města,“ doplnil náměstek primátora.

V budoucnu by se měla také zateplit okna a za Lidovým domem také vznikne parkoviště pro návštěvníky. „Zatím budeme Lidový dům provozovat jako město sami. Počítáme s tím, že zde bude mít svou scénu i alternativní divadlo. Chceme finanční podmínky v Lidovém domě udržet tak, aby byly schůdné i pro místní kapely, které by si zde mohly pořádat vlastní akce a nebát se, že budou platit astronomické pronájmy,“ dodal Hybner.

Už zítra se tedy lidé mohou těšit na rockový koncert Proměn a dalších kapel a v příštím týdnu bude Lidový dům otevřen pro prohlídky veřejnosti a také nabídne zajímavou výstavu.

Práce na opravách Lidového domu byly náročné a pracovalo se v několika etapách. „Snažili jsme se udělat maximum, aby vše vyhovovalo nejpřísnějším požadavkům, a to z hlediska bezbariérového přístupu a dalších důležitých věcí. Kvůli termínu dokončení se pracovalo na tři směny, a proto velmi děkujeme lidem ze Staré Role, protože byli velmi loajální. Také se nám proti původnímu návrhu projektanta podařilo stavbu udělat levněji. Hlavně, že se vše povedlo a doufáme, že se lidem bude opravený Lidový dům líbit a nabídne řadu zajímavých akcí pro všechny,“ uvedl Vlastimil Balcar z firmy Thermia– Bau, která se na rekonstrukci podílela.

Možnost pořádání koncertů v tomto sále vítají i pořadatelé koncertů a dalších akcí. „Když se sál opravoval, tak skutečně chybělo podobné kvalitní místo pro nejrůznější aktivity. Proto jsem rád, že už se vše opět rozjíždí a už v něm mám naplánováno několik koncertů,“ řekl Vladimír Suchan z agentury Vlny.