V neděli večer proběhla rozsáhlá pátrací akce po 27letém muži z Německa. Ten byl společně se svojí sestrou a kamarády lyžovat na Klínovci. Po skončení lyžování se však nedostavil na smluvené místo. 

"Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z jáchymovského obvodního oddělení. Pátrací akce se zúčastnila více jak desítka policistů, ale také záchranáři z Horské služby Boží Dar. Mladíka se po krátké chvíli podařilo vypátrat v blízkosti obce Suchá v Jáchymově," informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Při pátrání pomáhal i vrtulník s termovizí, který byl díky rychlému nalezení pohřešovaného odvolán. 

Mladík poté policistům uvedl, že se svými kamarády snowboardoval tzv. freeridem, což je jízda mimo vyznačené terény a sjezdovky. Taková jízda je však zakázaná. 

Jízdu skončil uprostřed lesa, a tak se zpátky musel vrátit po svých. "Vzhledem k tomu, že se již stmívalo a on neznal místní prostředí, zabloudil. Neměl u sebe ani mobilní telefon, kterým by si mohl přivolat pomoc," vysvětlila Týřová.

"Vzhledem k tomu, že lyžování mimo upravené sjezdovky je zakázáno, měli by lyžaři tento zákaz dodržovat. Pokud se však mimo upravenou trať dostanou, měli by se orientovat k určitému viditelnému bodu. Nutností je mít u sebe i mobilní telefon, aby si v případě potřeby mohli přivolat pomoc," upozornila dále mluvčí.